Klantgegevens webwinkel Ibood op straat

Cd's kopen?

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (5)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 20 maart 2007
Auteur: Jeroen Doorn

Door een fout op de website van webwinkelier Ibood is persoonlijke informatie van klanten in te zien geweest, waaronder de namen, geboortedatum en e-mailadressen.

De privégegevens zijn in te zien op een speciale pagina die Ibood onderhoudt, zo schrijft Nu.nl. Ibood gebruikt deze gegevens om klanten op hun verjaardag een kortingsbon te sturen. Op de pagina was te zien welke klanten een dergelijke bon hebben gehad. Daarnaast waren de namen, geboortedata, e-mailadressen en klantnummers te zien.

Een lezer van Nu.nl ontdekte het lek en waarschuwde de webwinkelier. De gegevens zijn inmiddels niet meer van buiten bereikbaar.

Ibood, een afkorting van 'Internets best online offer daily', biedt normaal gesproken elke dag één product te koop aan. Vaak gaat het om consumentenelektronica en gadgets, maar ook parfum en messensets zijn inmiddels de revue gepasseerd.

De webwinkel laat in een reactie weten 'het afschermen van klantgegevens bij online aankopen erg belangrijk' te vinden. Het bedrijf biedt zijn excuses aan en stelt een extra controle te hebben ingebouwd om herhaling te voorkomen.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Beveiliging

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Houdt grip op UC-uitdagingen

    Unified communications biedt vele voordelen, maar heeft ook specifieke uitdagingen en niet ieder project levert het verwachte ROI op.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)