Google gaat op zoekpagina skins aanbieden
Gepubliceerd: Dinsdag 20 maart 2007
Auteur: Jeroen Doorn
Gebruikers van de gepersonaliseerde website van Google kunnen vanaf deze week skins gebruiken om de zoekpagina nog meer in te stellen naar eigen wens.
Het uiterlijk van de pagina kan zo, indien de gebruiker dat wil, veranderen gedurende de dag. Ook krijgt de pagina een ander uiterlijk wanneer de weersomstandigheden veranderen, zo meldt AP. "Google is voor vele mensen het startpunt van internet", stelt Marissa Mayer van Google. "We denken zo de personalisatie op een erg goede manier te implementeren."
De gebruiker voert zijn postcode in op de pagina, waarna het uiterlijk zich aanpast. Verder verstopt de zoekgigant nog enkele zogeheten 'easter eggs' in de gepersonaliseerde site. Door op het juiste moment van de dag ergens te klikken, komen deze tevoorschijn. Volgens Mayer spreken deze verborgen grapjes met name de geeks van internet aan.
Critici vinden dat Google teveel doet en zich vervreemdt van zijn succesformule: een blanco zoekpagina zonder poespas. Mayer stelt dat Google simpelweg zijn gebruikers meer mogelijkheden wil bieden, zonder de site te druk of te commercieel te maken.
