Kroes: Microsofts gedrag is ontoelaatbaar

Microsoft versus EU

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (59)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 23 maart 2007
Auteur: Edwin Feldmann

'Het is onacceptabel dat Microsoft doorgaat met het vergroten van zijn marktaandeel met tactieken die in 2004 al door de Europese Commissie zijn verboden.'

Dat zei EU-commissaris Neelie Kroes donderdag voor het Europees Parlement. Drie jaar nadat de Europese Commissie een straf aan Microsoft oplegde vanwege het overtreden van de antitrustwetgeving, voldoet het bedrijf nog steeds niet aan de gestelde eisen, aldus Kroes.

Volgens Kroes is het marktaandeel van Microsoft in de servermarkt gestegen van 60 procent in 2004 tot tussen de 70 en 75 procent op dit moment. "En dat is onacceptabel", aldus de Europees Commissaris.

Microsoft voldoet nog niet aan de eis om informatie te verschaffen aan concurrenten over interoperabiliteit, zoals de EU in 2004 eiste. Het achterhouden van deze informatie is illegaal. Kantoren vol met Windows-pc's werken makkelijker samen met Microsoft servergoup-server dan met servers van bijvoorbeeld Sun Microsystems.

Microsoft heeft beloofd zich te zullen houden aan het vonnis van maart 2004. Het bedrijf heeft wel beroep aangetekend tegen de straf bij het Gerecht van Eerste Aanleg in Luxemburg. Dit rechtsorgaan doet waarschijnlijk nog voor het einde van dit jaar uitspraak in de zaak.

De Europese Commissie legde Microsoft in juli nog een extra boete op van 280,5 miljoen euro omdat het bedrijf niet aan eisen voldeed. In maart 2004 kreeg de softwarefabrikant al een boete van 497 miljoen euro.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Overheid

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Houdt grip op UC-uitdagingen

    Unified communications biedt vele voordelen, maar heeft ook specifieke uitdagingen en niet ieder project levert het verwachte ROI op.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)