Vrouw overlijdt door online gekochte pillen
Gepubliceerd: Zaterdag 24 maart 2007
Auteur: Judith Groot
De 57-jarige Marcia Bergeron uit Canada is overleden door vergiftigde pillen die zij online heeft gekocht.
Bergeron kocht kalmeringspillen via een website. Uit analyse is gebleken dat de pillen diverse gevaarlijke chemicaliën bevatten zoals uranium, selenium, aluminium en barium. In de drie weken dat zij de pillen innam kreeg de vrouw last van haaruitval en verminderde haar gezichtsvermogen, zo meldt The Register.
Het is onduidelijk of er iemand wordt aangeklaagd voor haar dood. Naar aanleiding van dit incident wordt er in Canada extra gewaarschuwd voor het kopen van medicijnen op internet.
Internetbeveiligingsbedrijf Sophos stelt dat er in meer dan 60 procent van de spam e-mails wordt geadverteerd voor medicijnen. "Zelf bepalen welke medicijnen je nodig hebt leidt tot het kopen van de verkeerde medicijnen", zo stelt Sophos. "Ook moet in acht worden genomen dat medicijnen die worden aangeprezen in spam gemaakt worden vanuit een winstoogpunt."
