Militair bestraft wegens ontucht met chatmeisje
Gepubliceerd: Maandag 26 maart 2007
Auteur: Edwin Feldmann
Een militair uit Helmond is veroordeeld tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar omdat hij seks heeft gehad met een minderjarige Duits meisje.
De Nederlander is veroordeeld tot een celstraf van achttien maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Dat heeft de militaire kamer van de rechtbank in Arnhem maandag bepaald. De straf is iets lager dan de eis van het Openbaar Ministerie die twee jaar gevangenisstraf waarvan een halfjaar voorwaardelijk had geëist.
De man had het minderjarige meisje via internet leren kennen en sprak met haar af in hotels en een bioscoop. Hij zegt zich van geen kwaad bewust te zijn omdat het meisje zelf toegestemd zou hebben met de seks.
Volgens de rechter is niet aangetoond dat de man geslachtsgemeenschap met het meisje heeft gehad. Wel zijn seksuele handelingen aangetoond met het meisje voordat ze 12 jaar was en later toen ze tussen de 12 en 16 jaar oud was. Het contact met het slachtoffer vond plaats tussen januari 2003 en november 2005.
De verdachte heeft sinds juni vorig jaar in voorlopige hechtenis gezeten.
