Overheidsdienst gaat mobieltjes zelf wissen voor verkoop

umts

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (1)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 5 april 2007
Auteur: Judith Groot

De dienst Domeinen, onderdeel van het ministerie van Financiën, gaat informatie op in beslag genomen mobiele telefoons eerst zelf wissen, alvorens de telefoons worden doorverkocht.

Dit heeft staatssecretaris van Financiën Jan Kees de Jager woensdag aan de Tweede Kamer gemeld. Officieel moeten de diensten die goederen in beslag hebben genomen gevoelige informatie wissen, zo meldt het ANP. In januari bracht Metro aan het licht dat dit lang niet altijd gebeurde. Op zes van de acht toestellen waar het dagblad de hand op wist te leggen, stond nog persoonlijke informatie van de vorige eigenaar.

Zo stond er op het toestel van een 15-jarige Amsterdammer een onthoofdingsfilmpje. De moeder van de jongen had de mobiele telefoon gekocht bij de Dienst Domeinen.

De dienst Domeinen verkoopt onder meer goederen die door Justitie in beslag zijn genomen. De dienst zal daarom zelf mogelijk gevoelige informatie wissen om in de toekomst problemen te voorkomen.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Beveiliging

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Houdt grip op UC-uitdagingen

    Unified communications biedt vele voordelen, maar heeft ook specifieke uitdagingen en niet ieder project levert het verwachte ROI op.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)