FTC: Gooi spyware-criminelen in de cel
Gepubliceerd: Woensdag 11 april 2007
Auteur: Judith Groot
Een lid van de Federal Trade Commission (FTC), William Kovacic, wil mensen die spyware versturen kunnen laten opsluiten.
Kovacic beschrijft deze mensen als 'kwaadaardige, georganiseerde criminelen'. "De meeste serieuze overtreders die wij hebben geobserveerd worden alleen maar afgeschrikt als er op de misdaad gevangenisstraf staat", aldus Kovacic.
De opmerking van Kovacic komt als reactie op een vraag van de Amerikaanse senator Mark Pryor. Deze vroeg zich af in hoeverre de FTC voldoende is uitgerust om software aan te pakken die stiekem op de computer van een gebruiker wordt geïnstalleerd, zo staat op het Cnet-blog. "Het is frustrerend voor mij, mijn familie en voor zo ongeveer iedereen die een computer heeft", aldus Pryor.
Het Amerikaanse Congres probeert al jaren een strengere wetgeving door te voeren om spyware en adware aan te pakken.
