Senatoren willen speciale tag voor pornosites
Gepubliceerd: Vrijdag 13 april 2007
Auteur: Jeroen Doorn
Amerikaanse senatoren willen een leeftijdsadvieswijzer voor pornosites om kinderen te beschermen tegen pornografische content.
De senatoren hebben hiertoe een voorstel ingediend in de Senaat, zo schrijft Cnet. De politici willen dat er een tag wordt opgenomen in pornosites zoals bijvoorbeeld <L18>. Hiermee zou het mogelijk zijn om toekomstige browser zo te configureren dat dergelijke sites niet meer worden weergegeven.
'We willen dat onze kinderen veilig zijn wanneer zij internet betreden', zegt senator Max Baucus. 'Ouders en kinderen moeten zich geen zorgen maken wanneer kinderen online gaan. Door dit voorstel kunnen ouders hun kind met een gerust hart kunnen surfen.'
De Amerikaanse Senaat waarschuwde de porno-industrie in januari 2006 al zelf met maatregelen te komen om kinderen te beschermen tegen pornosites. Senator Ted Stevens stelde een waarderingssysteem voor, vergelijkbaar met de Pegi-waardering van de spellenindustrie en de Kijkwijzer van films.
