Qualcomm weigert 20 miljoen dollar van Nokia
Gepubliceerd: Vrijdag 13 april 2007
Auteur: Edwin Feldmann
Chipmaker Qualcomm heeft een betaling van Nokia van 20 miljoen dollar tegengehouden. Er bestaat een misverstand over de betaling.
Qualcomm en Nokia zijn druk in gesprek over licenties voor het gebruik van bepaalde gepatenteerde technologieën. Nokia bood vorige week aan om 20 miljoen dollar te betalen voor het gebruik van 3g-licenties gedurende het tweede kwartaal van dit jaar.
Qualcomm heeft de betaling uit Finland teruggestuurd inclusief de bijgevoegde pagina's met voorwaarden. Volgens Nokia was de betaling vooral een gebaar dat het bedrijf erin gelooft dat ze wel uit de moeizame licentiegesprekken komen.
Qualcomm noemt de betaling een erkenning van Nokia dat het bedrijf doorgaat met het gebruik van patenten waarvoor het moet betalen. Volgens Qualcomm is de 20 miljoen dollar slechts een fractie van licentierechten die Nokia aan het bedrijf is verschuldigd. "We blijven ver uit elkaar verwijderd en hebben op dit moment grote meningsverschillen", reageerde Qualcomm-topman Derek Aberle donderdag.
