Yahoo: Doubleclick-overname schrikt adverteerders mogelijk af

Doubleclick

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (7)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 18 april 2007
Auteur: Judith Groot

Yahoo-topman Terry Semel voorspelt in een interview dat verschillende adverteerders mogelijk worden afgeschrikt door de overname door Google van Doubleclick.

Eerder uitten Microsoft en AT&T al hun bezorgdheid over de dominante positie van Google op de advertentiemarkt. "Ik begrijp hun bezorgdheid", zegt Semel in een telefonisch interview met Reuters. "Wij hebben ook verschillende adverteerders en advertentiebureaus gesproken die hun bezorgdheid hebben geuit."

Yahoo haalt grofweg een miljard euro van zijn kwartaalomzet uit advertentie-inkomsten. Google is op dit gebied de grootste speler en heeft bijna de helft van de advertentiemarkt in handen. Yahoo staat op een tweede plaats met een aandeel van 27,5 procent.

Doubleclick is de grootste onafhankelijke speler op de advertentiemarkt en heeft klanten die zowel bij Google als bij Yahoo zitten.

"Sommige adverteerders waarderen Doubleclick juist vanwege zijn onafhankelijkheid tussen grote adverteerders als Google en Yahoo", zei Semel tegen investeerders bij de presentatie van de kwartaalcijfers van Yahoo. "Ik gok dat sommige adverteerders de overname prima vinden en dat andere er meer moeite mee hebben."

Google heeft Doubleclick overgenomen voor 3,1 miljard dollar. De bedrijven verwachten de overname eind 2007 af te ronden.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)