Bluetooth meer dan een kabelvervanger

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 29 januari 2002
Auteur: de Infoworld redactie

Met de ratificatie van 1.1-specificatie zet Bluetooth een nieuwe stap voorwaarts. Volgens kenners is Bluetooth nu een commerciële realiteit.

Bluetooth is lange tijd gezien als niet meer dan kabelvervanger. Toch lijkt hier langzaam aan verandering in te komen, nu de technologie enkele belangrijke mijlpalen heeft gehaald. Eén van deze keerpunten is de ratificatie van de 1.1-specificatie, waarmee een einde komt aan het jarenlange gesleutel. Onderzoeksbureau Frost & Sullivan noemt Bluetooth nu niet langer een visie, maar een commerciële realiteit.

Volgens de marktonderzoeker heeft de standaardisatie van de technologie wonderen verricht. Enkele jaren geleden werd Bluetooth nog omschreven als 'hype', en niet veel later werd geconcludeerd dat Bluetooth zijn beloften niet waar kon maken. Een conclusie die volgens F&S te snel is getrokken. De Bluetooth-producten werden gewoon niet zo snel ontwikkeld als menigeen had gehoopt.

Volgens de marktonderzoeker zijn er het afgelopen jaar heel wat Bluetooth-producten op de markt gebracht. Alleen aan de producten heeft de markt echter niets. De echte waarde van Bluetooth wordt bepaald door de fabrikanten van platformen, de service providers en applicatieontwikkelaars. Pas als Bluetooth is geïntegreerd in het dagelijks leven, blijkt hoe waardevol de techniek feitelijk is, aldus F&S.

"Bluetooth verandert het landschap van de draadloze technologieën", meent Michael Wall, analist bij F&S. Maar dat kan volgens de analist pas gebeuren wanneer de technologie zijn weg heeft gevonden naar apparaten, er bruikbare draadloze dataservices zijn en als er aanvullende technologieën zijn. Wall ziet hierin een belangrijke rol weggelegd voor de fabrikanten van besturingssystemen. "Ondersteuning in besturingssystemen betekent pas echt dat verschillende apparaten met elkaar kunnen communiceren", aldus de analist.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)