SP stelt vragen over afsluiten kinderpornosites
Gepubliceerd: Dinsdag 24 april 2007
Auteur: Edwin Feldmann
SP-politica Arda Gerkens heeft in de Tweede Kamer vragen gesteld naar aanleiding van het afsluiten van kinderpornosites door provider UPC.
UPC maakte in februari bekend dat het ergens in het tweede kwartaal wil starten met het afsluiten van ongeveer drieduizend websites met kinderporno.
Gerkens wil nu van minister van Justitie Ernst Hirsch Ballin (CDA) weten wat hij van dit initiatief vindt. Inmiddels overwegen Tiscali en KPN een zelfde maatregel te nemen.
Ook wil de SP weten hoe de zwarte lijst met websites bij het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD) tot stand komt. Deze lijst zal door UPC gebruikt worden om de toegang tot die sites te blokkeren. Vorige maand werd al bekend dat de lijst voortkomt uit een Europees samenwerkingsverband tussen politiekorpsen, ondersteund door Europol.
Tot slot wil Gerkens van de minister weten wat er gebeurt als de toegang tot een site ten onrechte wordt geblokkeerd.
