Recherche pakt vijf verdachte Nigeriaanse oplichters op

mail

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (17)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 25 april 2007
Auteur: Edwin Feldmann

De recherche heeft in Amsterdam vijf personen aangehouden die deel zouden uitmaken van een Nigeriaanse oplichtersbende.

Twee van de verdachten, een man en een vrouw, konden op Schiphol worden gearresteerd. Zij stonden op het punt het land te verlaten, zo meldt het ANP. In een woning op het KNSM-eiland in Amsterdam pakte de politie nog twee mannen en een vrouw op.

De verdachten zouden per e-mail wereldwijd honderden slachtoffers hebben gemaakt en zo miljoenen euro's hebben verdiend.

De bende zou spam verstuurd hebben waarin bergen geld werden beloofd met verhalen over erfenissen en loterijen. Om dat geld te ontvangen, moeten de slachtoffers wel eerst zelf een bedrag overmaken. Deze manier van oplichting staat ook wel bekend als 419-fraude, een verwijzing naar een specifiek Nigeriaans wetsartikel. De daders van deze vorm van oplichting zijn vooral werkzaam vanuit steden met een grote Nigeriaanse gemeenschap.

Begin februari hield de politie bij invallen in drie internercafés in Amsterdam Zuidoost al een groep van 21 mensen aan op verdenking van het versturen van spam en poging tot oplichting via de e-mail.

Een aantal van de verdachten die deze week is opgepakt, zal waarschijnlijk niet in Nederland voor de rechter komen. Het is vrijwel zeker dat de Verenigde Staten om de uitlevering van de belangrijkste verdachten zullen vragen, aldus het RTL Nieuws.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Overheid

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)