IBM komt met 'groot groen' 1 miljard dollar initiatief

Overheid breekt met IBM voor oprichting P-Direkt

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (11)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Zaterdag 12 mei 2007
Auteur: Judith Groot

IBM gaat een initiatief starten ter waarde van één miljard dollar om datacenters te herontwerpen, zodat ze minder energie verbruiken.

Dit heeft het bedrijf aangekondigd tijden een conferentie in New York. Het bedrijf heeft het initiatief gedoopt tot 'Project Big Green'. Voor het project worden wereldwijd 850 werknemers ingezet.

"Grote bedrijven hebben momenteel te maken met een grootschalige crisis omtrent energie", zegt Mike Daniels van IBM. "Wij denken dat dit een situatie is waarin wij het leiderschap op ons kunnen nemen voor de industrie en onze klanten."

IBM claimt dat de kostenbesparing voor zijn klanten door groen te worden enorm zal zijn. Het bedrijf verwacht het energiegebruik met vijf miljard kilowattuur per jaar te kunnen verminderen, terwijl tegelijkertijd de capaciteit van de datacenters wordt verdubbeld.

Het bedrijf gaat in eerste instantie zijn eigen datacenters op de schop nemen en daarna, tegen betaling, die van zijn klanten.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)