Wii verkoopt nog altijd beter dan Playstation 3
Gepubliceerd: Vrijdag 18 mei 2007
Auteur: Jeroen Doorn
Nintendo heeft in april meer exemplaren van zijn Wii-spelcomputer verkocht dan Sony van zijn Playstation 3. In de VS verkocht Nintendo vorige maand 360.000 exemplaren.
Van de Playstation 3 werden er in die maand 82.000 stuks verkocht, stelt analistenbureau NPD Group tegenover The New York Times. Deze trend is al enkele maanden aan de gang. De kloof tussen de twee consoles wordt met de maand groter. De Xbox 360 van Microsoft ging in april in Amerika 174.000 keer over de toonbank.
"De verkoop van de Playstation 3 trekt niet aan voordat de prijs omlaag gaat of er betere software voor verschijnt", weet analist Evan Wilson van Pacific Crest Securities. "De vraag is nu hoe groot het gat is dat Sony voor zichzelf gegraven heeft."
Volgens NPD Group zijn er in de VS in totaal 2,5 miljoen Wii-consoles verkocht, 1,3 miljoen Playstation 3's en 5,4 miljoen Xbox 360-spelcomputers.
Sony verwacht dat de verkoop binnenkort aantrekt wanneer er nieuwe titels voor de console verschijnen. Overigens doet de voorganger Playstation 2 het nog altijd goed in Amerika. In april werden er 194.000 van verkocht.
Slap
Microsoft haalde eerder deze week uit naar de Wii. "De grafische kracht van die machine is nogal laag", stelde Robbie Bach van Microsoft in een interview met Eweek. "Grafisch gezien is de Wii niet eens te vergelijken met de eerste Xbox. Het kan niet eens dvd's afspelen."
