T-Mobile klaagt Telfort aan wegens misleiding consument
Gepubliceerd: Zaterdag 19 mei 2007
Auteur: Evan Schaafsma
T-Mobile Nederland daagt KPN-dochter Telfort voor de rechter wegens een advertentie waarbij Telfort tarieven van providers vergelijkt.
T-Mobile stelt dat Telfort in een onlangs gestarte campagne claimt dat één van haar abonnementen veel goedkoper is dan de abonnementsvormen van T-Mobile. In de praktijk, bij hantering van de belprofielen van de Consumentenbond zou echter blijken dat Telfort-klanten 10 procent goedkoper, tot 41 procent duurder uit zijn met het genoemde abonnement.
T-Mobile vindt dat de vergelijkingen 'kant noch wal raken' en misleidend zijn. Het bedrijf stapt naar de rechter omdat het vindt dat Telfort met de nieuwe campagne onrechtmatig handelt. De consument zou 'doelbewust op het verkeerde been' gezet worden, doordat Telfort zaken als sms'en en het afluisteren van voicemails die meerekent in de vergelijking.
