Amerikaans ministerie verliest 1.400 laptops

laptop

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (11)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 29 mei 2007
Auteur: Evan Schaafsma

Het Amerikaanse ministerie van Energie is de afgelopen zes jaar ruim 1.400 laptops kwijtgeraakt.

Het ministerie van Energie bezit een kleine 72.000 laptops, waarmee het percentage verloren computers op ongeveer 2 procent komt. In 2004 raakte het ministerie de meeste laptops kwijt: 258. Het 'beste' jaar was 2001, toen 144 laptops verdwenen.

Volgens het ministerie bevatte geen van de verloren laptops vertrouwelijke informatie. Twee laptops bevatten persoonlijke informatie, en op één laptop stond mogelijk een document dat alleen voor gebruik op kantoor bestemd was. Van de 1.427 laptops die zoek raakten, maakten slechts negen gebruik van encryptiesoftware.

Het ministerie van Energie presenteerde de cijfers vorige week in het Amerikaanse Congres als antwoord op het verzoek van een radiostation uit Washington D.C, dat een beroep deed op de wet op de vrijheid van informatie.

Geen van de medewerkers van het ministerie werd berispt vanwege het kwijtraken van een laptop, zo meldt Government Computer News.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Beveiliging

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)