'Overheid smijt geld over de it-balk'
Gepubliceerd: Maandag 4 juni 2007
Auteur: Jeroen Doorn
De automatisering bij de overheid slokt miljarden euro's op. Jaarlijks verdwijnt er vier tot vijf miljard euro aan grotendeels mislukte automatiseringsprojecten.
Dat stellen meerdere ict-deskundigen tegenover Trouw naar aanleiding van onderzoek in binnen- en buitenland. De experts schatten dat slechts 20 procent van de automatiseringsprojecten slaagt en de rest deels of volledig mislukt.
"Er is ruim zes miljard euro aan compleet mislukte projecten", stelt Jan Friso Groote, hoogleraar computertechnologie in Eindhoven tegenover het dagblad. "En nog eens negen miljard aan automatisering met kleine tot grote problemen."
Een van de oorzaken van het verspillen van het geld is dat politici steeds hogere eisen stellen aan de systemen. De huidige automatisering voldoet vervolgens niet of is nog in ontwikkeling. "In Nederland wordt jaarlijks aan software meer geld over de balk gesmeten dan aan de hele Betuwelijn en toch lijken we dat allemaal niet zo erg te vinden", aldus de hoogleraar. De deskundigen pleiten dan ook voor verder onderzoek.
