Buienradar.nl plukt vruchten van het slechte weer

Euro

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (39)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 11 juli 2007
Auteur: Evan Schaafsma

Buienradar.nl-oprichter Edwin Rijkaart is als een van de weinigen blij met het regenachtige weer. Het onweer leidde maandag nog tot een bezoekersrecord van 677.000.

Rijkaart staat naar eigen zeggen te juichen als het maandenlang pijpenstelen regent, zo verklaart hij in een interview met de Volkskrant. "Tenminste als ondernemer", voegt de 37-jarige oprichter eraantoe.

Buienradar.nl zal volgens Rijkaart echter pas volgend jaar rendabel zijn. De inkomsten haalt Rijkaart met zijn bedrijf Boom bv uit de site Beurs.nl die hij met zijn partners oprichtte. Toch loopt buienradar.nl door de aanhoudende regen als een trein de laatste weken.

In de verregende maand juni trok de site ongeveer drie miljoen bezoekers, zo meldt de Volkskrant. Rijkaart schrijft het succes, naast het slechte weer, toe aan de eenvoud van de site, die bewegende radarbeelden laat zien. Voor deze beelden betaalt Rijkaart jaarlijks twee ton aan het KNMI, dat de beelden maakt.

Ondertussen kijken weerbedrijven met lede ogen toe hoe Buienradar.nl, dat afhankelijk is van advertentie-inkomsten, profiteert van de radarbeelden. "Wij lieten abonnees betalen voor de radarbeelden, die ons bijna een miljoen euro kosten", verklaart Meteo Consult-directeur Harry Otten. Meteo Consult is ondertussen ook gratis radarbeelden gaan aanbieden via Weer.nl. De site trok in juni 850.000 bezoekers.

Meteo Consult is overigens van mening dat Buienradar.nl de licentieovereenkomst schendt, door de radarbeelden te delen met andere sites. "Hoewel wij een duurdere licentie hebben, mogen wij minder", aldus Otten. Het bedrijf heeft inmiddels een klacht ingediend bij het Ministerie van Verkeer en Waterstaat.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)