Archief met beeldmateriaal NASA komt online

Google Earth

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (3)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 24 augustus 2007
Auteur: Tonie van Ringelestijn

Ruimtevaartorganisatie NASA gaat twaalf miljoen foto's en honderdduizend uur film digitaliseren in samenwerking met het Internet Archive.

Dat maakten beide organisaties donderdag bekend in een persbericht. Het contract voor het digitaliseren van het oude materiaal van de ruimtevaartorganisatie loopt voor vijf jaar.

Het eerste deel van het NASA-internetarchief komt vanaf volgend jaar te staan op de speciale site Nasaimages.org. In het eerste jaar wordt gestart met het online zetten van filmpjes en computeranimaties. Het tweede jaar volgen alle digitale foto's en daarna is het de beurt aan al het analoge beeldmateriaal.

Ook ander historisch materiaal, zoals audiobestanden en papieren documenten, komen op de gratis site te staan. Het Internet Archive zal ook een systeem ontwikkelen om nieuwe NASA-beelden automatisch aan de site toe te laten voegen. Volgend jaar bestaat de NASA vijftig jaar.

Eerder deze week lanceerde Google een nieuwe functionaliteit in Google Earth, waarmee gebruikers de sterrenhemel kunnen afspeuren zoals die vanaf aarde te zien is.

Internet Archive is een non-profitorganisatie die een immens archief van websites en online bestanden bijhoudt. Daarvoor maakt de Amerikaanse organisatie regelmatig automatische snapshots van delen van het web. Via www.archive.org kan onder meer gezocht worden naar eerdere versies van webpagina's.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)