Apple ontkent blokkeren van iPhones zonder simlock
Gepubliceerd: Woensdag 26 september 2007
Auteur: Evan Schaafsma
Apple verdedigt zijn standpunt dat de software waarmee simlocks verwijderd worden de iPhone kan beschadigen, maar zegt geen verdere maatregelen te nemen.
"Dit heeft niets te maken met het actief deactiveren van een iPhone die gehackt of 'unlocked' is", aldus directeur product marketing Phil Schiller van Apple in een interview met Associated Press. "Het is vervelend dat een aantal van deze unlock-programma's schade heeft veroorzaakt aan de iPhone-software, maar Apple kan niet aansprakelijk worden gehouden voor deze gevolgen."
Toen Apple begin deze week waarschuwde voor het verwijderen van het simlock, kondigde het bedrijf tevens aan een update uit te brengen die iPhone-bezitters toegang geeft tot de iTunes Wi-Fi Music Store. Het bedrijf waarschuwt echter dat gebruikers van gekraakte iPhones die de update installeren, het risico lopen dat hun telefoon onbruikbaar wordt.
Critici wantrouwen de waarschuwing van Apple en zeggen dat 'permanente schade aan software' niet bestaat, zo meldt AppleInsider. Zij zien de uitspraak van Apple als een tactiek om consumenten angst in te boezemen. "We hebben de broncode van een aantal van deze applicaties bekeken en voor zover wij kunnen zien, zijn aanpassingen aan de software eenvoudig ongedaan te maken", aldus ontwikkelaar John McLaughlin, die claimt zijn eigen unlocksoftware te hebben ontwikkeld. De iPhone is volgens McLaughlin met 'minimale inspanning' in de versleutelde staat terug te brengen.
