Microsoft koopt vergelijkende internetwinkel Jellyfish

microsoft

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 2 oktober 2007
Auteur: Evan Schaafsma

Microsoft heeft webwinkel Jellyfish.com gekocht. De shop geeft klanten korting op producten door ze me te laten profiteren van advertentie-inkomsten.

Microsoft maakte de aankoop dinsdag bekend in een blogposting, maar verschafte geen nadere informatie over de prijs die het voor de webwinkel heeft betaalde. Met Jellyfish kan Microsoft zijn positie in e-commerce- en zoekdiensten verstevigen, al is nog niet duidelijk of en hoe de site zal worden aangepast om deze doelen te dienen.

We denken dat de technologie een aantal potentieel interessante applicaties biedt voor onze voortdurende investering in winkelen en handelsplaatsen als sleutelonderdelen van Live Search", aldus de bijdrage op het Microsoft search engine blog.

Jellyfish laat adverteerders bepalen hoeveel ze aan Jellyfish betalen voor een verkocht product. De webwinkel zegt tenminste de helft van dat bedrag als korting aan kopers uit te betalen. De producten op Jellyfish worden gerangschikt naar prijs, inclusief de verrekende korting.

Consumenten zien de korting weliswaar al in de prijs verrekend, maar ontvangen het bedrag pas na 30 tot 60 dagen op hun rekening. Jellyfish wil met deze maatregel fraude en het terugsturen van aangekochte producten tegengaan. Het bedrijf zegt dat adverteerders met het 'betaal-per-verkoop'-model geen risico's lopen op klikfraude en andere vormen van misbruik.

Ook concurrent Google biedt al een tijdje een 'betaal-per-handeling'-campagne aan, zij het in een gevorderde betafase.

Jellyfish werd halverwege 2005 opgericht en bevat momenteel zo'n 5 miljoen producten.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)