Firefox en Opera actualiseren hun browsers

Firefox

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (46)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 19 oktober 2007
Auteur: Andreas Udo de Haes

Zowel Mozilla als Opera AS brengen updates uit van hun webbladeraars.

Mozilla heeft de laatste versie (2.0.0.8) van zijn opensource-browser Firefox uitgebracht. Het softwarebedrijf heeft in de nieuwe versie acht lekken gedicht, waarvan twee ernstige.

Eerder deze week bracht het Noorse Opera al versie 9.24 voor de desktop uit; met een viertal verbeteringen, eveneens op het gebied van veiligheid. Beide browsers bieden desktopversies voor Windows, Mac en Linux.

Aan het front van de browseroorlog is het de laatste tijd redelijk stil. Internet Explorer was in september 2007 wereldwijd nog steeds veruit favoriet: 78 procent van de computergebruikers surft met IE, waarvan de meerderheid overigens nog met IE 6, zo laten cijfers van Net Applications zien.

Firefox volgt met vijftien procent, dan Safari van Apple (vijf procent) en Opera met minder dan één procent.

In Europa is het marktaandeel van Firefox overigens sneller gegroeid en ligt het beduidend hoger, rond de 23 procent in juli 2007. Dat blijkt uit cijfers van XiTi Monitor.

Nederland vormt daarop een uitzondering. Het Firefox-gebruik in ons land ligt met 12,6 procent (juli 2007) zelfs onder het wereldgemiddelde.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)