LiPS onthult mobiele Linux specificatie

linux

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (6)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 11 december 2007
Auteur: Loek Essers

Het Linux Phone Standards Forum (LiPS) heeft de eerste versie van zijn mobiele Linux specificatie uitgebracht.

LiPS versie 1.0 biedt specificaties waarmee telefoonfabrikanten een volledig functionerende mobiele telefoon kunnen bouwen. De standaard biedt ondermeer api's (application programming interfaces) voor telefonie, sms, agenda, instant messaging en aanwezigheidsfuncties.

Ontwikkelaars van applicaties kunnen deze api's aanroepen met hun software. Zij zijn er dan van verzekerd dat hun software op alle LiPS telefoons werkt. De specificatie biedt functionaliteiten voor zowel een normale mobiele telefoon als een smartphone.

Verschillende bedrijven ondersteunen LiPS, waaronder Orange, France Telecom, MontaVista en Access, het voormalige PalmSource. De groep publiceerde afgelopen juni al een aantal andere api's.

Smartphone

De belangrijkste nieuwe functie is de telefonie api. Deze stelt ontwikkelaars in staat om applicaties te maken rondom de telefonie functionaliteit van het apparaat. 'Deze functionaliteiten hebben ontwikkelaars niet bij een platform als Apple's iPhone', zei Bill Weinberg, general manager van LiPS.

Fabrikanten

Het collectief kon geen uitspraken doen over het verschijnen van de eerste LiPS telefoons op de markt, maar verwacht de eerste modellen 'in de nabije toekomst'.

De groep zal in de komende zes maanden ook nog verdere verbeteringen aan de specificatie uitbrengen. Ook worden nieuwe technologieën aan de specificatie toegevoegd.

Gemeten naar de publieke aandacht staat LiPS in de schaduw van Android, het mobiele platform van Google en de Open Handset Alliance (OHA). Volgens Weinberg is LiPS nog meer open dan Android omdat LiPS de mogelijkheid biedt een eigen besturingsysteem te ontwerpen en Andoid dat eigenlijk al is. Volgens Weinberg is de aanpak van LiPS een meer traditionele benadering van standaardisatie.

Concurrentie

Naast Android en LiPS probeert ook de Linux Mobile (Limo) groep een mobiele versie van Linux te ontwerpen. Het project is een initiatief van Motorola, NTT DoCoMo, Vodafone, Samsung en andere ondernemingen.

'De verschillende Linux groepen willen eigenlijk allemaal hetzelfde', aldus Weinberg. 'LiPS, OHA en Limo proberen allemaal een gefragmenteerde markt bij elkaar te brengen. Dat doet iedereen op zijn eigen manier.'

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Telecom

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)