Forrester verwacht minder groei ict-bestedingen

stijging

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 14 december 2007
Auteur: Maarten Hell

Onderzoeksbureau Forrester heeft eerdere optimistische voorspellingen van ict-uitgaven herzien: 2008 wordt een moeizaam jaar, pas daarna volgt het zoet.

Amerikaanse ict-bestedingen zullen komend jaar minder stijgen dan dit jaar: 4,8 procent in plaats van 5,3 procent in 2007, zo verwacht Forrester nu. In oktober voorspelde het onderzoeksbureau nog een groeistijging van zo'n 8 procent, vooral vanwege de verkoop van software en netwerkapparatuur.

Consultants eruit

De verkoop van computers en communicatie-apparatuur zal het zwaarst getroffen worden. Daarnaast zullen vooral dienstverleners de tegenvallende groei merken, meent Forrester-analist Andrew Bartels: "Bedrijven zullen altijd het eerst bezuinigen op consultants en leveranciers. Die kunnen eenvoudig worden geschrapt van de uitgavenlijst."

Bartels heeft ook goed nieuws voor de Amerikaanse ict-markt. Vanaf het vierde kwartaal van 2008 zal er weer sprake zijn van groei, welke zal voortzetten in 2009. Voor Europa zijn nog geen aparte percentages bekend.

Overvleugelen

Wereldwijd zal de groei van de ict-uitgaven in 2008 iets afnemen: van 12 procent in 2007 tot 9 procent volgend jaar. De Aziatische ict-markt blijft het goed doen met een verwachte groei van 15 procent in 2008. Komend jaar zal deze regio de Amerikaanse markt in omvang benaderen. "Mogelijkerwijs zal Azië in 2009 de VS zelfs overvleugelen", voegt Bartels hieraan toe.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)