FTC geeft goedkeuring aan overname Doubleclick

Doubleclick

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 20 december 2007
Auteur: Maarten Reijnders

De Amerikaanse handelswaakhond, de Federal Trade Commission, zal waarschijnlijk nog deze week het groene licht geven voor Googles overname van Doubleclick.

De beslissing betekent dat de Amerikaanse toezichthouder de klachten van onder meer Microsoft en AT&T naast zich neerlegt. Dat meldt het persbureau Bloomberg op gezag van twee ingewijden.

Google maakte in april bekend dat het Doubleclick voor 3,1 miljard dollar wil overnemen. Met de acquisitie hoopt Google voet aan de grond te krijgen in de markt voor display-advertenties.

Volgens tegenstanders van de overname zal de combinatie van Google en Doubleclick tot een te groot machtsblok leiden. De FTC kreeg ook klachten binnen dat de overname slecht zou zijn voor de privacy: dankzij de acquisitie van Doubleclick kan Google de gangen van internetgebruikers immers nog beter in de gaten houden.

Europa

De goedkeuring van de FTC betekent nog niet dat de overname van Doubleclick definitief is. De Europese mededingingsautoriteiten kunnen nog roet in het eten gooien. De verwachting is dat de EU-autoriteiten op 2 april een beslissing nemen.

De Europese consumentengroep BEUC (Bureau Européen des Unions de Consommateurs) noemde de overname in juli een bedreiging voor de privacy van Europese internetgebruikers. Vandaag herhaalde BEUC nogmaals deze boodschap, nadat eerder deze week ook europarlementariër Sophie in't Veld haar privacy-zorgen omtrent de overname had geuit.

Update

Inmiddels is de FTC-beslissing officieel bevestigd. Met vier stemmen vóór en één tegen is de acquisitie van Doubliclick door Google goedgekeurd.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)