Spambestrijder veroordeeld wegens 'hacking'

spam

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (20)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 21 januari 2008
Auteur: Maarten Hell

Een Amerikaanse rechter heeft 'spamfighter' David Ritz veroordeeld wegens het gebruiken van het Unix-commando 'host-l' op de servers van webhostingbedijf Sierra.

De civiele zaak van Sierra Corporate Design, een onderneming in North Dakota, tegen Ritz speelde al bijna drie jaar. Sierra had Ritz in mei 2005 aangeklaagd wegens hacking; zo zou hij zonder toestemming whois- en dns-lookups hebben uitgevoerd. Via het 'host -l'-commando en domeinnaamgegevens achterhaalde Ritz vertrouwelijke data van het Sierra-netwerk.

Na het intikken van het 'host –l'-commando bij een dns-server krijgt de gebruiker een lijst met alle informatie over de 'zone file' van een domein, indien deze niet is beveiligd. Hetzelfde commando levert bij whois informatie over de hosts van een domein op.

Medeplichtige

Ritz publiceerde de door hem gevonden gegevens op internet, waarbij hij werd geholpen door Edward Falk, eveneens spambestrijder. In oktober 2006 ging Falk, inwoner van Californië, vrijuit in de Sierra-zaak, omdat de rechter in North Dakota geen jurisdictie over hem had, maar de zaak tegen Ritz duurde voort.

Problemen oplossen

De rechterlijke uitspraak van 11 januari verbaast en ergert veel andere spambestrijders. "Ritz is veroordeeld wegens het intikken van dezelfde Unix-commando's, die wij allemaal gebruiken om problemen op te lossen, onze netwerken te beheren en spammers te achterhalen", aldus een van hen tegen The Register.

Fonds

Ritz moet 53.000 dollar aan schadevergoeding betalen, een boete van 10.000 dollar en de advocatenkosten, die ook in de tienduizenden dollars lopen. Het is nog onduidelijk of hij hoger beroep aantekent, terwijl hem bovendien mogelijk nog een strafrechterlijke zaak wacht. De anti-spamgemeenschap adviseert bij te dragen aan een fonds dat spambestrijders steunt.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Overheid

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)