Hackerscollectief neemt Scientology te grazen

Whatthehack

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (54)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 25 januari 2008
Auteur: Andreas Udo de Haes

Een groep hackers verklaart de oorlog aan de Scientology-sekte en teistert al dagen haar websites en communicatiekanalen. Ook de Nederlandse site ligt plat.

Maandag verscheen er een filmpje op YouTube, waarin een groep hackers, 'Anonymous' genaamd, de oorlog verklaarden aan de 'geestelijke beweging' Scientology. Sindsdien liggen websites, servers, telefoon- en faxlijnen van de organisatie onder vuur.

Daarvoor hanteren de hackers verschillende tactieken waaronder DDoS aanvallen. Daarnaast heeft de groep een zogenaamde Google-bom geplaatst, met als doel om een pagina die verkondigd dat Scientology een gevaarlijke sekte is bovenaan de zoekresultaten van Google te krijgen.

De hoofdsite van Scientology is momenteel gewoon te bereiken, maar Scientology-actiesites zoals ReligiousFreedomWatch zijn op zwart gegaan. Ook de Nederlandse Scientology-website is momenteel moeilijk te bereiken en geeft frequent 503 errors, al is niet bevestigd dat dit het werk van het hackerscollectief is.

Tom Cruise filmpje

Bij Scientology Nederland was degene verantwoordelijk voor de website niet bereikbaar voor commentaar. Een woordvoerster weet van geen hackersaanvallen. "We kregen alleen een raar mailtje laatst, dat we ons wachtwoord moesten veranderen. Maar ik weet niet of dat er iets mee te maken heeft."

De hackers hebben zelfs een 'officiële' site, waar ze hun 'Project Chanology' uit de doeken doen. De aanval is een reactie op verwoede pogingen van de sekte om een filmpje waarin Tom Cruise op indringende wijze het scientology-gedachtegoed aanprijst, offline te halen. Tot nog toe zonder succes, het filmpje staat gewoon nog op YouTube (zie hieronder).

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Beveiliging

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)