Student beboet voor webaanval op Estlandse premier

estland

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (1)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 25 januari 2008
Auteur: Martin Gijzemijter

Een 20-jarige student uit Estland heeft een boete gekregen voor het uitvoeren van een aanval op de website van de minister-president van het land.

Dmitri Galushkevich gebruikte zijn pc voor het lanceren van een denial-of-service aanval op de website van de politieke partij van de minister-president, met als gevolg dat deze website enkele dagen plat heeft gelegen, meldt Yahoo News. Galushkevich is hiervoor veroordeeld tot het betalen van een boete van 17500 Estlandse kronen, omgerekend iets meer dan 1100 euro.

Rusland beschuldigd

Galushkevich is tot nu toe de enige persoon die is veroordeeld sinds het land in april en mei 2007 werd geteisterd door een reeks cyberaanvallen waardoor de websites van banken, scholen en verschillende overheidsinstanties massaal plat werden gelegd. Aanleiding voor de aanvallen was de beslissing van de overheid om een herdenkingsbeeld voor de tweede wereldoorlog dat in de tijdperk van de Sovjet-Unie was geplaatst, naar een andere locatie te brengen. Etnische Russen in Estland gingen vervolgens massaal de straat op en vanuit diverse richtingen werden cyberaanvallen gelanceerd.

Enige verdachte

Rusland heeft altijd ontkend dat het achter de aanvallen zat, iets dat met de veroordeling van de Estlandse student een stuk plausibeler is geworden. Naast het platleggen van de websites wordt Galushkevich daarom ook het op scherp stellen van de relatie tussen Rusland en Estland ten laste gelegd. Hoewel de student de aanvallen niet allemaal kan hebben gepleegd, is hij op dit moment wel de enige persoon die is aangehouden.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Beveiliging

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)