Minister van Justitie wil buitenlandse goksites smoren

gokken

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (20)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 30 januari 2008
Auteur: Andreas Udo de Haes

Minister Hirsch Ballin gaat financiele instellingen verbieden nog langer betalingen te verrichten voor illegale goksites. Maar Nederlandse banken weigeren.

Het kabinet maakt zich al een tijdje ernstige zorgen over de 'uitwassen' van het internetgokken, veelal op buitenlandse websites. Minister Hirsch Ballin (CDA) van Justitie kondigde dinsdag aan het fenomeen via een omweg te willen bestrijden, zo meldt de NOS.

Banken vervolgen

Het ministerie wil een zwarte lijst opstellen van illegale, buitenlandse goksites. Die lijst wordt vervolgens gegeven aan banken en creditcardmaatschappijen met het verbod om voor deze bedrijven nog langer financiële transacties te verrichten. Wie niet meewerkt aan het blokkeren van de goksites kan rekenen op strafrechtelijke vervolging, zo dreigt de minister.

Volgens een eerste inventarisatie van justitie werven zo'n dertig grote goksites Nederlandse klanten, zo'n 400.000 in totaal. Hoeveel Nederlandse spelers omzetten op deze sites is nog niet precies vastgesteld: tussen 90 en 280 miljoen euro per jaar, zo wordt geschat.

Lange geschiedenis

Al sinds 1999 tracht de regering de opkomst van buitenlandse virtuele casino's te stuiten.

In 2000 besloot het toenmalige kabinet Nederlandse goksites beperkt te legaliseren, om zo buitenlandse goksites de wind uit de zeilen te nemen. Die opzet is nooit geslaagd, en nu tracht de regering het via een andere weg, door het onder druk zetten van de financiële dienstverleners.

In 2005 bepaalde de Hoge Raad dat het aanbieden van online gokfaciliteiten vanuit het buitenland aan Nederlanders in strijd is met de Wet op de Kansspelen. In 2006 nam het Amerikaanse parlement een wet aan die internetgokken verbiedt. De handhaving van deze wet geschiedt ook in de VS met het blokkeren van transacties door de financiële instellingen.

De Europese Unie hanteert tot zover een liberaler beleid ten opzichte van (internationale) goksites. De strenge Nederlandse aanpak vormt hierop een uitzondering.

Banken ongehoorzaam

Volgens Currence, de organisatie die het betalingsverkeer van een aantal Nederlandse banken regelt, zijn banken voorlopig niet van plan te stoppen met hun betaaldiensten aan de buitenlandse goksites.

Dit zegt Bob Goulooze, woordvoerder van Currence, woensdag op BNR Nieuwsradio. "Wij kunnen niet zomaar partijen van betalingsverkeer uitsluiten, want voor hetzelfde geld krijgen wij claims aan onze broek. Zonder een veroordeling kunnen wij niets doen", aldus de woorvoerder.

Relevante whitepaper: Geautomatiseerde superieure klantervaring
Download
  • Categorieën:
  • Overheid

Totaal 20 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws