Jupiter: sterke stijging gebruik digitale televisie

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (3)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 12 maart 2002
Auteur: Rick van Eeden

Over een paar jaar zullen er in de Europese huishoudens meer digitale televisieaansluitingen te vinden zijn dan internetverbindingen.

Dat is de voorspelling van onderzoeksbureau Jupiter MMX dat interactieve digitale televisie een zonnige toekomst voorspelt in Europa.

De snelle groei van dit medium is volgens Jupiter te danken aan een aantal factoren. Zo verplichten steeds meer satellietbeheerders schotelbezitters de overstap te maken van analoog naar digitaal. Ook de meeste kabelbedrijven passen hun netwerk zodanig aan dat het mogelijk wordt om digitale televisie- en radiosignalen naar de afnemers te sturen.

Daarbij komt dat in veel Europese landen al druk geëxperimenteerd wordt met digitale aardse televisie. In Groot-Brittannië en Spanje zijn deze diensten al geruime tijd beschikbaar. In Nederland heeft Digitenne na lang wachten onlangs van de overheid het groene licht gekregen om met digitale televisie via de ether te starten.

Het steeds groter wordende aanbod van interactieve diensten via digitale televisie zal voor veel Europeanen een reden zijn om over te stappen. Tegen 2007 zal meer dan 90 procent van de huishoudens met een digitale televisieaansluiting van interactieve diensten gebruik maken.

De sterke stijging van het aantal digitale aansluitingen zal in het tweede kwartaal van 2002 ingezet worden. Dan verwacht Jupiter dat de markt overspoeld zal worden met goedkope opzetkastjes die de dienst mogelijk maken. Met die goedkope kastjes kunnen kijkers veel gratis te ontvangen zenders kunnen bekijken zonder dat ze een abonnement dienen af te sluiten.

Nederland en België zullen volgens Jupiter niet tot de landen behoren waar digitale televisie het snelst opgepikt wordt. Dat gebeurt namelijk in landen met een lage kabeldichtheid. Nederland en België behoren juist tot de dichtstbekabelde landen ter wereld.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)