Psystar maakt Apple-kloon

leopard

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (138)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 14 april 2008
Auteur: Maarten Hell

Met de 'OpenMac'-pc biedt Psystar een goedkoop alternatief voor Apples Mac Mini. Het gebruik van het Leopard-besturingssysteem is echter in strijd met Apples gebruikersovereenkomst.

Psystar, een IT-bedrijf uit Miami, biedt de OpenMac voor 399 dollar als een uit pc-onderdelen samengestelde 'Mac', zo meldt MacRumors.

'Hardware monopolie'

Hiermee is de OpenMac 33 procent goedkoper dan de Mac mini, het instapmodel van Apple, terwijl ook sommige specificaties gunstiger zijn. Zo bevat de Mac-kloon een 2,2GHz Intel Core 2 Duo-processor en 2GB geheugen, tegenover een 1.83GHz processor en 1GB geheugen voor de Mac Mini.

Producent Psystar wil met de OpenMac het 'hardware monopolie' van Apple openbreken. Het systeem kan ook worden geleverd met het Leopard-besturingssyteem erop geïnstalleerd. Dankzij de EFI V8-emulator is het mogelijk om de Leopard-kernel rechtstreeks van DVD uit de Apple-winkel te installeren, hoewel er dan nog wel enkele drivers moeten worden toegevoegd om alles goed te laten verlopen.

Kloon

De Psystar zou daarmee de eerste officiele Apple-kloon zijn, een computer die dezelfde functionaliteit biedt als het origineel. Wat we nu beschouwen als 'Windows-pc's' zijn van origine klonen van de IBM pc. Waar Microsoft het succes van Windows grotendeels te danken heeft aan de brede beschikbaarheid van hardware. Apple heeft zich altijd verzet tegen klonen omdat het dan de kwaliteit beter zou kunnen bewaken.

Verkooppraatjes

MacRumors waarschuwt dat de OpenMac nog niet is getest en dat het hier dus vooralsnog slechts om verkooppraatjes gaat. De technologie schijnt te zijn afgeleid van het osx86project, waardoor hobbyisten het Mac OS X op hun pc's kunnen installeren.

Het concept van Psystar zal zeker Apples aandacht trekken, aangezien dit gebruik van Leopard in strijd is met de End User License Agreement (EULA) van het besturingsprogramma. De site van producent Psystar slecht bereikbaar.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)