Oppositie eist stopzetten invoering ov-chipkaart

Kaartlezer 2

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (26)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 15 april 2008
Auteur: Loek Essers

Groen Links eist dat staatssecretaris Huizinga de introductie van de ov-chipkaart stopzet. "Het is onaanvaardbaar dat de staatssecretaris weigert conclusies te trekken."

Naast de eis om de stekker uit het project te trekken heeft de partij samen met de SP om een spoeddebat gevraag. Volgens kamerlid Wijnand Duyvendak is 'een landelijke invoering van de huidige ov-chipkaart onaanvaardbaar'. Duyvendak vindt dat Huizinga conclusies moet trekken uit het door haar zelf aangevraagde onderzoek.

De staatssecretaris constateerde na een onderzoek van de Royal Holloway University of London dat het onvermijdelijk is om de invoering van de ov-chipkaart uit te stellen. De beveiliging van de kaart is namelijk dusdanig lek dat de staatssecretaris geen andere oplossing ziet. De Britse universiteit voerde een contra-expertise uit op een eerder rapport van TNO.

Helderheid

Dit gaat de oppositie niet ver genoeg. "De tijd is gekomen dat de staatssecretaris geen vragen meer stelt maar antwoorden geeft", zegt Duyvendak in een reactie. "Alleen als Huizinga nu snel helderheid geeft kan nog voorkomen worden dat dit hele project eindigt in een grote chaos. Het lijkt erop dat de staatsecretaris drukker is met zwartepieten over de vraag wie voor de extra kosten moet opdraaien en wie verantwoordelijk is voor dit drama, dan met daadwerkelijk oplossen van het probleem."

Relevante whitepaper: Geautomatiseerde superieure klantervaring
Download
  • Categorieën:
  • Overheid

Totaal 26 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws