Overname EDS door HP definitief
Gepubliceerd: Dinsdag 13 mei 2008
Auteur: Ferry Waterkamp
HP en EDS hebben een definitieve overeenkomst getekend voor de overname van de dienstverlener. HP betaalt 13,9 miljard dollar.
Sinds dit weekeinde gingen al geruchten over de overname, zoals Webwereld vanmorgen al berichtte. Naar verwachting wordt de overeenkomst in de tweede helft van het kalenderjaar 2008 gesloten en zal de omzet van HP op het gebied van services meer dan verdubbelen. De directies van beide bedrijven zijn al akkoord.
Zoals valt te verwachten benadrukt HP dat de twee partijen elkaar aanvullen en dat er weinig overlap is. HP is vooral gericht op de dienstverlening voor kleinere en middelgrote bedrijven. Door EDS over te nemen hoopt HP ook de grotere bedrijven voor zich te winnen. EDS is vooral sterk op het terrein van infrastructurele beheerdiensten en het onderhouden van bedrijfsspecifieke applicaties.
Door de overname wordt HP de grootste IT-dienstverlener achter IBM. EDS gaat verder als 'EDS - an HP company' en HP zal zijn outsourcingactiviteiten overdragen aan deze nieuwe divisie.
