India wil BlackBerry-bezitters bespioneren

spyware

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (7)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 27 mei 2008
Auteur: Maarten Hell

De Indiase overheid eist de cryptografische sleutel van BlackBerry-toestellen, zodat verdachte data kan worden onderschept. Fabrikant RIM heeft geweigerd.

Volgens producent Research in Motion (RIM) staat de technologie van BlackBerry-apparaten niet toe dat derde partijen informatie over het netwerk kunnen lezen, zo meldt BBC. RIM zou dat ook zelf niet eens kunnen doen.

Criminelen

In India zijn nu nog maar zo'n 115.000 BlackBerry-klanten via de providers Bharti Airtel, Reliance Communications, Vodafone en BPL Mobile. Het is een groeiende markt, maar de Indiase overheid houdt wijdverbreid gebruik tegen omdat gevreesd wordt dat militante groeperingen en criminelen van het veilige systeem gebruikmaken.

Communicatie controleren

Het Indiase ministerie voor Telecommunicatie en veiligheidsdiensten hebben daarom aan RIM gevraagd om de master key, zodat zij de communicatie over de BlackBerry-apparaten kunnen controleren. In een Indiase krant zegt de Canadese producent echter niet eens de mogelijkheid te hebben om de versleutelde informatie te lezen, vanwege het veiligheidsontwerp van de BlackBerry.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Overheid

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)