India wil BlackBerry-bezitters bespioneren
Gepubliceerd: Dinsdag 27 mei 2008
Auteur: Maarten Hell
De Indiase overheid eist de cryptografische sleutel van BlackBerry-toestellen, zodat verdachte data kan worden onderschept. Fabrikant RIM heeft geweigerd.
Volgens producent Research in Motion (RIM) staat de technologie van BlackBerry-apparaten niet toe dat derde partijen informatie over het netwerk kunnen lezen, zo meldt BBC. RIM zou dat ook zelf niet eens kunnen doen.
Criminelen
In India zijn nu nog maar zo'n 115.000 BlackBerry-klanten via de providers Bharti Airtel, Reliance Communications, Vodafone en BPL Mobile. Het is een groeiende markt, maar de Indiase overheid houdt wijdverbreid gebruik tegen omdat gevreesd wordt dat militante groeperingen en criminelen van het veilige systeem gebruikmaken.
Communicatie controleren
Het Indiase ministerie voor Telecommunicatie en veiligheidsdiensten hebben daarom aan RIM gevraagd om de master key, zodat zij de communicatie over de BlackBerry-apparaten kunnen controleren. In een Indiase krant zegt de Canadese producent echter niet eens de mogelijkheid te hebben om de versleutelde informatie te lezen, vanwege het veiligheidsontwerp van de BlackBerry.
