LiPS en LiMo Foundation samen verder

linux

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 27 juni 2008
Auteur: Martin Gijzemijter

Het Linux Phone Standards (LiPS) Forum heeft deze week aangekondigd dat het met ingang van juli dit jaar op zal gaan in de LiMo Foundation.

Het samengaan van de twee organisaties wordt gezien als een positieve ontwikkeling voor de mobiele Linux-markt, omdat deze volgens velen te gefragmenteerd is geraakt. Bill Weinberg is verheugd over de ontwikkeling: "Deze twee organisaties werkten niet helemaal aan dezelfde projecten, maar hebben wel altijd hetzelfde doel voor ogen gehad. Het werd steeds duidelijker dat het samengaan van deze twee organisaties de beste oplossing voor de toekomst is."

Overstappen

LiPS werkt aan de ontwikkeling van een API-standaard voor het ontwikkelen van applicaties die op een mobiele Linux-kernel kunnen draaien. De LiMo Foundation werkt daarentegen aan een softwareplatform dat door ontwikkelaars van handsets kan worden gebruikt om Linux-telefoons te bouwen. De belangrijkste reden dat de twee organisaties samen zijn gegaan is dat veel bedrijven in het afgelopen jaar zijn overgestapt van LiPS naar Limo.

Door samen te werken kan het platform sneller in de markt gezet kan worden. Andrew Shikiar, director of global marketing voor the LiMo Foundation: "Het mobiele landschap verandert in een razendsnel tempo en het is van groot belang dat er één algemeen softwareplatform komt dat bedrijven kunnen implementeren en gebruiken."

Belangrijke week

De fusie tussen de twee organisaties betekent vooralsnog niet dat het werk van LiPS verloren gaat. De organisatie lanceerde eind vorig jaar de eerste versie van haar mobiele Linux-specificatie, waaronder API's voor telefonie, sms, agenda en instant messaging. Volgens Shikiar is het in alle opzichten een enerverende week geweest voor LiMo.

"We hebben een platform dat in opkomst is een aantal flinke obstakels zien bereiken, we hebben een marktleider in de mobiele industrie (Nokia red.) zien pleiten voor openheid en nu zetten wij nog een stap in de richting van eenheid."

Stagnatie

Ondanks alle activiteit op de markt is de groei van Linux-telefoons in 2007 gestagneerd. De wereldwijde verkoop van Linux-telefoons was in 2007 vrijwel gelijk aan die van een jaar daarvoor, volgens onderzoek van Canalys. Analisten beweren dat de fragmentatie van de markt verantwoordelijk is voor deze stagnatie.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)