Philips stopt met beeldschermproductie

TFT

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (9)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 8 juli 2008
Auteur: Kristian van Tuil

Elektronicagigant Philips staakt gedurende het jaar de volledige productie van monitoren.

Het merk Philips zal echter blijven bestaan. Het bedrijf heeft een overeenkomst gesloten met het Aziatische TPV, die de beeldschermen onder de merknaam Philips gaat verkopen. Volgens Philips is de stap genomen omdat de tak IT Displays voor het bedrijf niet rendabel genoeg was.

Variabel bedrag aan royalties

In de overeenkomst zal TPV naast de productie en distributie ook de marketing en sales van alle Philips-beeldschermen gaan doen. In ruil voor het gebruik van de merknaam Philips, ontvangt het Nederlandse bedrijf van TPV royalties. Hoeveel geld er met de deal gemoeid is, is niet bekendgemaakt.

De beeldschermhandel levert Philips momenteel zo rond de 600 miljoen euro op(cijfers van 2007). Het concern vindt dit bedrag dermate tegenvallend, dat besloten is de beeldscherm-divisie af te stoten.

Philips ruimt op

In april dit jaar besloot Philips om het Japanse Funai de merknaam van televisies voor de Amerikaanse markt te laten voeren. Ook kocht TPV in 2005 al een gedeelte van Philips IT-Displays.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)