Google Picasa herkent automatisch gezichten

Picasa.Foto:Picasa

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (11)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 3 september 2008
Auteur: Roland van Hek

In de nieuwste versie van Picasa zit een gezichtsherkenningsfunctie verwerkt waarmee het makkelijker wordt om foto's te ordenen op naam.

Met versie 3.0 van Picasa kan Picasa Web Albums gezichten herkennen op foto's. Op deze manier kunnen gebruikers hun fotoseries makkelijker van tags voorzien met namen van herkende personen. Dit is één van de nieuwe functies die beschikbaar is in de gisteren gelanceerde bètaversie van Google's fotobewerkingssoftware in combinatie met de online Web Albums-dienst.

Met de "name tag" optie wordt er uit een collectie foto's een selectie gemaakt waarop volgens het programma dezelfde persoon te herkennen is. Deze worden vervolgens gepresenteerd zodat de gebruiker aan de foto's een label kan hangen met de naam van de gevonden persoon. Op deze manier is het erg makkelijk om in een fotocollectie alle foto's terug te vinden waar één bepaald persoon op staat.

"Als je eenmaal bent begonnen met het noemen van personen, kunnen we nieuwe suggesties doen op basis van uiterlijke kenmerken", aldus Mike Horowitz, product manager voor Picasa tegen CNet.

Minder tijdsintensief

Gezichtsherkenning is een flinke stap voorwaarts op het gebied van fotosortering. Een groot probleem van het taggen van fotoseries is namelijk dat het een tijdsintensief en vrij saai klusje is, dus de meeste gebruikers beginnen er gewoon niet aan. Picasa versimpelt het proces en geeft de gebruiker bovendien genoeg reden om een fotocollectie te taggen, zodat de kans groter wordt dat een gebruiker zijn verzameling ook daadwerkelijk van tags zal voorzien.

Tags worden steeds belangrijker voor het ordenen van publieke fotoverzamelingen, waarbij fotosites als Flickr of Photobucket steeds meer gebruik maken van tags om foto's te rubriceren.

Google kreeg de beschikking over gezichtsherkenningstechnologie toen het bedrijf in 2006 Neven Vision kocht. Sindsdien experimenteert Google met patroonherkenning in afbeeldingen, zoals bijvoorbeeld met ImageRank.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)