EU-voorstel tot verlaging sms- en surftarieven

telefoon

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (18)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 4 september 2008
Auteur: Maarten Hell

EU-Commissaris Viviane Reding heeft voorgesteld om de prijs voor het sturen van een mobiel tekstbericht binnen Europa met bijna tweederde te verlagen tot 11 eurocent.

Het voorstel is gisteren door bronnen binnen de Europese Unie bevestigd, zo meldt Reuters.

Te hoog

Het langverwachte voorstel van Reding gaat momenteel langs alle andere EU-Commissarissen, voordat zij het nog deze maand of begin oktober officieel zullen aannemen. Daarna moeten de 27 Europese lidstaten en het Europees Parlement er nog hun goedkeuring geven. Europeanen verzenden jaarlijks zo'n 2,5 miljard sms-jes over de grens. Die zijn nu tien keer zo duur als binnenlandse berichten.

Volgens het voorstel van Reding moet ook het prijsplafond voor mobiel bellen met drie jaar worden verlengd tot 2013, zo melden bronnen op basis van een ruwe versie van dit voorstel. De European Regulators Group, bestaande uit nationale telecomwaakhonden van de Europese lidstaten, vindt de huidige mobiele gesprekstarieven nog zo 'n 8 eurocent per minuut te hoog.

Eerste seconde

Reding wil ook dat telecomaanbieders pas vanaf de 31ste seconde gesprekken in rekening brengen. Dit om te voorkomen dat gebruikers voor één minuut gesprekskosten in rekening brengen terwijl het telefoongesprek slechts een paar seconden duurde. Dit punt zal stuiten op nationale wetgeving van verschillende lidstaten, waarin staat dat gesprekken vanaf de eerste seconde in rekening mogen worden gebracht.

Reding stelt verder een prijsplafond van 1 euro per megabyte voor bij het surfen of e-mailen op een telefoon of laptop. Momenteel liggen de kosten daarvan op 3 tot 4 euro. Telecomwaakhonden willen Reding hierbij graag bijstaan om een eind te maken aan de onverwacht hoge rekeningen die reizigers thuis treffen als zij onderweg hun mobiel of laptop hebben gebruikt.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Telecom

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)