Stroomstoring treft Nikhef en AMS-IX

ams

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (11)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 28 oktober 2008
Auteur: Maarten Reijnders

Het datacenter Nikhef is maandagavond getroffen door een stroomstoring. Dat had onder meer gevolgen voor de Amsterdam Internet Exchange (AMS-IX).

"Om zes minuten over negen deed zich een storing voor in de UPS bij Nikhef, waardoor alle klanten van Nikhef werden getroffen", vertelt Anna Kocks van de AMS-IX. Behalve de AMS-IX hebben ook veel providers apparatuur staan bij Nikhef.

In totaal duurde de storing twee uur. In de verkeersgrafiek van de AMS-IX zijn de gevolgen duidelijk te zien. "Er is een hap van 200 Gigabit per seconde uit de grafiek verdwenen." Een deel van het verkeer dat normaal wordt afgehandeld door de AMS-IX werd maandagavond overgenomen door de London Internet Exchange.

Nikhef is één van de zes locaties waar de AMS-IX apparatuur heeft staan. Hoewel het science-park waarop het datacenter staat, de bakermat was van de AMS-IX, is Nikhef volgens Kocks 'geen core-locatie' meer. "De core switches zijn sinds 2007 ondergebracht bij andere locaties."

Relevante whitepaper: NAND nieuwe trend in datacenter
Download
  • Categorieën:
  • Datacenter

Totaal 11 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws