Revu hackt mailbox staatssecretaris van Defensie

Vrouw en kind nu belangrijker voor \'Pentagon-hacker\'

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (32)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 17 december 2008
Auteur: Tonie van Ringelestijn

Staatssecretaris van Defensie Jack de Vries doet aangifte tegen Revu wegens het hacken van zijn privémailbox. Het blad schakelde hiervoor een 'security-expert' in.

Revu schrijft in zijn kerstnummer onder de kop 'Yes, we're in' over de inbraak in de privémailbox van De Vries bij Het Net. De staatssecretaris beschouwt de hack als een 'inbreuk op zijn privacy', meldde een Defensie-woordvoerder woensdag aan het persbureau ANP. De Vries heeft inmiddels aangifte gedaan.

Uit het Revu-artikel blijkt dat de hack werd uitgevoerd middels een brute force-aanval op de webmail van Het Net via een een eerst eigenhandig aangelegd botnet.

'Landsbelang'

Auteur van het artikel, Nick Kivits, stelt op de Revu-site te hebben gehandeld 'uit landsbelang'. "We wilden laten zien hoe makkelijk het is om binnen te dringen in mailadressen en dat vrijwel iedereen te hacken is. Zelfs iemand van de overheid. Hopelijk schroeven ze naar aanleiding van het artikel de beveiliging op. Wij hadden geen kwaad in de zin, maar er zijn genoeg anderen die dat wel hebben."

De Vries las zijn Het Net-adres uit via een e-mailprogramma zoals Outlook, zodat de webmailbox leeg bleef, zo staat in het artikel. De beveiligingsexpert, die wordt opgevoerd met de naam 'Jeroen', stelde vervolgens in dat De Vries' nieuwe mails automatisch werden doorgestuurd naar een tweede mailadres.

Op die manier kon Revu diverse e-mails uitlezen. In het artikel staat dat er 'geen staatsgeheimen werden aangetroffen', wel 'gekeuvel met een kennis' en veel spam. Daarna stuurde Revu de staatssecretaris een bericht dat zijn mailbox was gehackt, plus enkele tips voor een betere beveiliging. Op computervredebreuk staat maximaal 16.750 euro boete of één jaar celstraf.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Beveiliging

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)