10 procent minder marktaandeel voor IE in 2008

Internet Explorer

Artikelgereedschap

Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 2 januari 2009
Auteur: Ingmar van den Berg

Het marktaandeel van Internet Explorer is vorig jaar met 10 procent gedaald. Safari kon een groei van meer dan 40 procent bijschrijven.

Internet Explorer zag zijn martktaandeel in 2008 terugzakken van 74,88 procent naar 68,15 procent. Firefox groeide in die periode van 17,27 procent naar 21,34 procent terwijl Safari zijn aandeel zag groeien van 5,70 procent naar 7,93 procent. Google Chrome eindigde het jaar met een marktaandeel van 1,04 procent.

De laatste drie maanden van 2008 zijn verantwoordelijk voor bijna de helft van het verloren marktaandeel van Internet Explorer. Alleen al in december stapte 1,6 procent van de IE-gebruikers over op een alternatieve browser, blijkt uit cijfers van Net Applications.

Volgens Net Applications moeten de cijfers over december met een korrel zout genomen worden. Door de feestdagen wordt er in december meer vanuit huis over het net gesurft en juist minder vanaf kantoren. De concurrenten van Internet Explorer hebben vooral in de consumentenmarkt een sterke positie.

Chrome

Google Chrome verovert langzaam aan een plekje in de browserwereld. In december kwam het marktaandeel voor het eerst boven de 1 procent uit. Chrome is een aantal weken geleden nog uit béta gehaald. Toen bleek de browser nog niet nog niet erg populair.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Software

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Flexibele IT noodzaak voor banken

    Banken worden belemmerd in hun agility door de beperkte flexibiliteit van hun IT-systemen. Onderzoeksrapport waarin de drastische vernieuwing wordt beschreven.

    Downloaden
  • Beheer de gebruiker, niet de deviceGratis whitepaper over device-onafhankelijke netwerkomgevingen en meer...
  • VDI: Waar zitten de besparingen? Gratis whitepaper over verregaande besparingen en significante voordelen van VDI
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: NPD: bedrijven en je data (video)

NPD: bedrijven en je data (video)