Google één van de grootste spamnetwerken

Gepubliceerd: Dinsdag 6 januari 2009
Auteur: Sander Peek

Google is met stip gestegen naar de derde plek op de ranglijst van de grootste spambronnen ter wereld van Spamhaus.org. Vooral Google Docs wordt misbruikt.

Het internetbedrijf heeft alleen nog hotfresh.com en sistemnet.com.fr boven zich staan in de lijst van Spamhaus. Deze lijst wordt dagelijks aangevuld met nieuwe gevallen van spam die zich binnen de netwerken van ISP's voordoen.

Van Microsoft naar Google

Twee maanden geleden stond het netwerk van Microsoft nog hoog in de lijst met spamvriendelijke netwerken. Het bivakkeerde rond de zesde plaats "Maar Microsoft heeft die kwajongens van zich afgeschud die daarom zijn verhuisd naar het netwerk van Google," aldus Richard Cox, CIO van Spamhaus.org tegenover Security Fix.

Google Docs misbruikt

Volgens Spamhaus gebruiken spammers Google Docs om pagina's te hosten die naar obscure, farmaceutische sites leiden. Google zegt op de hoogte te zijn van de spammersinvasie. Een woordvoerder reageerde op de stijging op de spamlijst tegen Security Fix: "Op dit moment wordt gewerkt om de impact van de spamkwestie via Google Docs tot een minimum te beperken."

Spamhaus houdt ook de lijsten bij van de grootste spammers en de landen waar de meeste spammers actief zijn. De Verenigde Staten heeft de meeste actieve spammers terwijl een groep met de naam Canadian Pharmacy de grootste spammer is.

TIP Kies draadloos waar het kan registreer nu
Loading Poll

Peiling

Loading Poll

Video: Chinezen stelen show met Apple-klonen...

Verleden nieuws