AMD ontslaat 9 procent personeel

amd

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (1)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 19 januari 2009
Auteur: Tonie van Ringelestijn

Chipfabrikant Advanced Micro Devices ontslaat 9 procent van zijn personeel en voert tijdelijk salarisverlagingen door.

In totaal schrapt AMD dit kwartaal 1100 posities als een noodzakelijke bezuinigingsmaatregel vanwege de economische recessie, schrijft CNet.

De fabrikant gaat ook de salarissen verlagen. CEO Dirk Meyer en bestuursvoorzitter Hector Ruiz leveren allebei 20 procent van hun loon in. Normale medewerkers gaan er gemiddeld tien procent op achteruit.

Slechte kwartaalcijfers verwacht

AMD staat financieel onder druk. Vorige maand maakte het bedrijf bekend dat de omzet in het vierde kwartaal flink lager zou uitvallen dan verwacht. AMD maakt de resultaten over dat kwartaal donderdag bekend.

Ook grote rivaal Intel heeft veel last van de crisis. Het zag omzet en winst het afgelopen kwartaal kelderen, meldde het bedrijf vrijdag.

Naast halfgeleiders zitten ook andere technologiebedrijven de afgelopen tijd flink in de put en wordt er her en der drastisch gesaneerd. Eerder deze maand ontsloeg Motorola vierduizend werknemers, Autodesk schrapte tien procent van de banen en zelfs zoekgigant Google moest honderd medewerkers ontslaan.

  • Categorieën:
  • Arbeidsmarkt

Totaal 1 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws