Zelf medische gegevens updaten in Google Health

ibm

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (4)
2x Aanbevolen

Gepubliceerd: Donderdag 5 februari 2009
Auteur: Ingmar van den Berg

IBM komt met software voor Google Health waarmee burgers zelf nieuwe medische data, zoals bloeddruk en hartslag, kunnen toevoegen.

Met de nieuwe software moet de online dienst Google Health verbeteren. Burgers kunnen de data zoals bloeddruk en suikerwaarden invoeren in hun persoonlijke bestand. Deze informatie is volgens Google hiermee een stuk overzichtelijker, uitgebreider en actueler te maken.

Met andere software binnen Google Health is het mogelijk om deze waarden door te sturen naar bijvoorbeeld het ziekenhuis, schrijft The Wall Street Journal. Bij eventuele afwijkingen worden deze gelijk doorgestuurd naar de arts.

Om een zo groot mogelijk bereik te krijgen, is de software gebaseerd op de standaard van de Continua Health Alliance. Dit is een consortium van technologiebedrijven onder leiding van Intel.

Opmaat

De Amerikaanse president Obama heeft elektronische medische dossiers op zijn prioriteitenlijst gezet. De samenwerking tussen IBM en Google Health kan de opmaat vormen naar het online monitoren van chronische ziektes, zegt Dan Pelino, hoofd gezondheidszorg van IBM tegenover de krant.

Het elektronisch patiëntendossier in de vorm van Google Health wordt in de Verenigde Staten nog niet veel gebruikt. Alhoewel er al van tientallen miljoenen burgers gegevens beschikbaar zijn, is er slechts een kleine groep van enkele honderdduizenden die zijn profiel daadwerkelijk bijhoudt.

In Google Health is het sinds een jaar mogelijk medische data op te slaan. De dienst startte met een paar duizend vrijwilligers.

In Nederland wordt momenteel gewerkt aan een landelijk Elektronisch Patiënten Dossier, welke dit jaar operationeel moet zijn. Enkele Rotterdamse ziekenhuizen zijn al gestart met een eigen uitvoering, gebaseerd op Google Health.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Overheid,
  • Software

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)