Siemens schrapt 6500 banen

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 25 april 2002
Auteur: de LAN Magazine redactie

Siemens gaat flink snijden in de netwerkdivisie Information and Communications Networks. In totaal worden 6500 extra banen geschrapt.

Het besluit komt juist op het moment dat Siemens voor het tweede fiscale kwartaal van 2002 (dat eindigde op 31 maart) gunstige cijfers liet noteren. De elektronicagigant uit München rapporteerde een netto-inkomen van 1,28 miljard euro. Dat was dezelfde periode een jaar eerder nog 578 miljoen euro. In het eerste kwartaal bedroeg het netto-inkomen 538 miljoen euro. De verkoop van Infineon-aandelen leverde Siemens 561 miljoen euro op.

De totale verkoop steeg met drie procent naar 21,26 miljard euro vergeleken met het tweede fiscale kwartaal van 2001. Ook ICN (Information and Communications Networks) - de afdeling die nu door ontslagen getroffen wordt - is inmiddels uit de rode cijfers.

Vorig jaar werden bij Siemens bijna twintigduizend arbeidsplaatsen opgeheven. De genomen reorganisatiemaatregelen lijken nu hun vruchten af te werpen. De divisie Information and Communications Mobile - voor onder andere mobieltjes en mobiele netwerken - is weer winstgevend. ICN blijft echter een zorgenkindje. "We ervaarden dat onze 'carrier-business' zich in een dieper dal bevindt dan we hadden verwacht", aldus Heinrich von Pierer, de president en CEO van Siemens. "De markt verkeert in een dramatische toestand."

Het schrappen van 6500 arbeidsplaatsen moet ICN in het fiscale jaar 2003 een kostenbesparing opleveren van 1,5 miljard euro. De divisie gaat zich concentreren op geconvergeerde technologieën, breedband en technologieën voor optische transmissie.

In een apart persbericht maakte Siemens bekend dat het met 'contractfabrikant' Sanmina-SCI uit San José, Californië, in onderhandeling is over de verkoop van drie productiefaciliteiten van ICN. Financiële details werden niet bekend gemaakt.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)