Silverlight-op-Linux plugin Moonlight 1.0 beschikbaar
Gepubliceerd: Woensdag 11 februari 2009
Auteur: Andreas Udo de Haes
Novell heeft Moonlight 1.0 vrijgegeven. De plugin is een Linux-variant van het multimediale webplatform van Microsoft, Silverlight.
Moonlight verkeerde al sinds mei 2008 in bètafase en is nu af, meldt Novell. Moonlight voorziet in het platform dat Linux-gebruikers nodig hebben om Silverlight 1.0 en Windows Media-content te kunnen gebruiken. De plugin is beschikbaar voor verschillende distro's als Red Hat, Fedora, Ubuntu en OPENSuse.
Omstreden samenwerking
Het Moonlight-project is onderdeel van een exclusief en omstreden samenwerkingsverband tussen Novell en Microsoft dat loopt sinds november 2006. Met de destijds gesloten licentiedeal krijgt Novell als eerste toegang tot allerhande gesloten Microsoft-protocollen en belooft Redmond klanten van Novell niet aan te klagen. Critici hekelden Novell omdat het met de deal impliciet de patentclaims van Microsoft op Linux erkennen.
Silverlight zelf is overigens sinds oktober vorig jaar al naar 2.0 getild. Het is niet bekend wanneer Moonlight 2.0 het licht zal gaan zien.
