Nokia bakt Skype in Nseries smartphones

Skype

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (7)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 17 februari 2009
Auteur: Ernst-Jan Hamel

Nokia en Skype gaan samenwerken. De Finse telefoonmaker gaat Skype-software integreren in de Nokia Nseries.

Het is de eerste keer dat een telefoonmaker Skype in het toestel inbouwt. Op veel telefoons is Skype nu al wel beschikbaar als downloadbare applicatie.

Op de Nokia-telefoons met Skype kan je zowel via 3G als Wi-Fi gratis bellen naar andere Skype-gebruikers. Bellen naar vaste en mobiele nummers is daarnaast ook mogelijk, voor de lage tarieven die Skype ook voor computergebruikers hanteert.

Adresboek

Skype zal geïntegreerd worden in het bestaande adresboek van de Nokia, zodat gebruikers meteen kunnen zien welke van je Skype-contacten online zijn. De software maakt het ook mogelijk om te instant messagen met andere Skypers.

Het is de vraag hoe mobiele operators zullen reageren op deze stap van Nokia en eBay-dochter Skype. De meesten zijn niet happig op voip-applicaties op de mobiel. Providers lopen potentieel veel bel en sms-omzet mis als mensen massaal gaan skypen via de mobiel.

Nokia S60

De Nokia N97 verschijnt in juni. Pas later, in het derde kwartaal van 2009, zal de N97 met Skype op de markt komen. De software is ook geschikt voor andere 3G-smartphones die draaien op Nokia S60.

Skype is al als losse applicatie beschikbaar voor Windows Mobile en Android, en andere telefoons die Java ondersteunen. Voor de iPhone is er vooralsnog geen officiële Skype-applicatie.

Wereldwijd gebruiken 405 miljoen mensen Skype. Er zijn inmiddels voor al ruim 100 miljard gratis Skype-to-Skype-minuten gebeld.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Mobiel,
  • Telecom

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)