TSMC: chipmarkt in 2012 hersteld

hardware

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
1x Aanbevolen

Gepubliceerd: Maandag 23 februari 2009
Auteur: Ingmar van den Berg

Chipfabrikant TSMC verwacht dat de markt over 3 jaar weer gaat aantrekken. Op korte termijn worden chips goedkoper

De ingezakte chipmarkt trekt volgens bestuursvoorzitter van TSMC Morris Chang de komende jaren weer langzaam aan. In 2012 is de vraag weer op hetzelfde niveau als in 2008, verwacht hij. Ook de productie trekt dan weer aan, aldus The Wall Street Journal.

De grote chipmaker zette de laatste 3 maanden van 2008 30 procent minder om dan het voorafgaande kwartaal. Om van de overschotten af te komen, verlaagt TSMC de prijzen met 10 tot 15 procent. Berichten dat de economische recessie in de tweede helft van dit jaar alweer voorbij zou zijn, vindt de topman erg optimistisch.

Chipmarkt ingestort

De chipmarkt is vorig jaar ingestort. De dalende vraag zorgde ervoor dat fabrikanten met grote overschotten kwamen te zitten. Qimonda, een Duitse chipmaker vroeg een noodkrediet aan bij de overheid. Toen dit geld er niet kwam, raakte het  bedrijf in moeilijkheden en stegen de prijzen.

Ook de halfgeleidermarkt was in 2008 in mineur. In Europa vroeg de industrie om staatssteun. Philips was tot augustus vorig jaar mede-eigenaar van TSMC, maar verkocht destijds zijn laatste aandelen.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)