Rechtszaak werkgever Sklyarov gaat door

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 10 mei 2002
Auteur: Maarten Reijnders

De Amerikaanse auteursrechtenwet DMCA is niet in strijd met de grondwet. En dus moet het Russische bedrijf ElcomSoft zich voor de rechter verantwoorden.

Dat heeft de federale rechter die de bezwaren van ElcomSoft behandelde, woensdag besloten. Het Russische softwarebedrijf had aangevoerd dat de Digital Millennium Copyright Act (DMCA), een Amerikaanse auteursrechtenwet, in strijd is met de Amerikaanse Grondwet waarin het recht op de vrijheid van meningsuiting is vastgelegd.

De DMCA verbiedt het omzeilen van kopieerbeveiligingen van software en ander auteursrechtelijk materiaal. Bekendste `slachtoffer' van de wet is de Russische programmeur Dmitry Sklyarov, die vorig jaar juli in de Verenigde Staten werd gearresteerd, omdat hij software heeft gemaakt waarmee de beveiliging in de e-booksoftware van Adobe kan worden gekraakt.

In november werd Sklyarov vrijgelaten in ruil voor een getuigenis tegen zijn werkgever ElcomSoft.

Ganzenveren

Het softwarebedrijf ElcomSoft hoopte op zijn beurt de rechtszaak te kunnen afwentelen met een beroep op de vrijheid van meningsuiting. Tevergeefs. De rechter meende weliswaar dat softwarecode onder de vrijheid van meningsuiting valt, maar volgens hem is dat in deze zaak niet van toepassing: het zou hier gaan om functie van de software en niet om de inhoud.

De digitale-burgerrechtenorganisatie Electronic Frontier Foundation (EFF) is teleurgesteld over de beslissing. "Het is alsof de rechter heeft bepaald dat je de verkoop van drukpersen kunt verbieden, omdat dat geen aanslag zou zijn op de vrijheid van meningsuiting. Inkt en ganzenveren zijn immers nog steeds verkrijgbaar", aldus Cindy Cohn van de EFF.

Op 20 mei vindt een hoorzitting plaats waarop bepaald wordt wanneer de rechtszaak tegen ElcomSoft zal plaatsvinden.

  • Categorieën:
  • Overheid

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)